Rozmýšľate nad vytvorením vlastnej webovej stránky? Nuž zo založenia webovej stránky sa môže vykľuť obzvlášť desivá scéna, keď samozrejme nie ste technicky zdatní. Nemajte však obavy, nie ste sami.

Keďže sme pomohli niekoľko desiatkam ľuďom vytvoriť web alebo e-shop pomocou WordPress, rozhodli sme sa vytvoriť komplexný návod, ako vytvoriť web bez toho, aby ste sa museli učiť programovacie jazyky. (samozrejme pri väčších projektoch, kde je požadovaná integrácia/automatizácia rôznych funkcii sa tomu zrejme nevyhnete😊)

Čo budeme potrebovať na založenie wordpress stránky?

Tieto tri veci:

  1. Názov domény – tým je myslené napríklad www.webuj.sk resp. www.vašastránka.sk
  2. Hostingovú spoločnosť, ktorá disponuje už predpripraveným riešením pre wordpress – napríklad Websupport.sk
  3. Približne pol hodinku času.

Názov domény a výber hostingu

Niekedy majú naši zákazníci ťažkosti s rozhodnutím, ako sa vlastne bude nazývať ich vlastná doména. V zásade by mala obsahovať buď názov firmy alebo oblasti podnikania v ktorej sa orientuje.

Aby to bolo ešte zložitejšie, štandardné názvy sú už zvyčajne obsadené inými vlastníkmi domén a vy teda budete musieť byť trošku originálny.

Aký hosting si vybrať a u koho?

Našim zákazníkom vždy odporúčame spoločnosť WebSupport.sk u ktorých nájdete prívetivé ceny, jednoduché rozhranie, širokú ponuku služieb a vynikajúci support. Samozrejme si pre našu potrebu vyberieme HOSTING PRE WORDPRESS.

Postup

1. Skontrolujeme dostupnosť Vami vybranej domény.

2. V prípade že nájdete voľnú doménu, ktorá vám vyhovuje, vyberte si koncovku. Odporúčame .SK ale ak plánujete s web stránkou preraziť aj v zahraničí neváhajte si dopredu zaregistrovať aj iné medzinárodné koncovky. (nikto vám ju neskôr neukradne…)

#webuj.sk

Niečo zo zákulisia...

Od nášho vzniku sme si zakladali na dobrom mene WEBUJ.SK a úpenlivo budovali sieť partnerov. Disponujeme množstvom uzavretých spoluprác naprieč všetkými druhmi a oblasťami marketingu, zábavou, športom, predajcov elektro spotr., kuchyniarských majstrov a aj developera :)

... Aj vďaka vzájomnej podpore sme bez ťažkostí preklenuli nám všetkým známe obdobie LOCKDOWNov a dokonca sme dokázali rozšíriť ponuku našich služieb.

Napíš nám aj TY a nájdime spoločnú cestu, na ktorej ponúkneme našim zákazníkom ešte niečo VIAC!

Linky

FOLLOW

Kontakty

(+421) 948-635-503

info@webuj.sk

Dukelská 27,

Hlohovec, Slovakia

Kde nás môžete nájsť?

Copyright © by Webuj.sk

has been added to the cart. View Cart